Mat si to zobral pod svoju taktovku. Zakázal nám zbytočné prejedanie, ktoré by nás nútilo podriemkávať a naberať tak nové sily do odbúravania alkoholu, ako aj všetky športové aktivity. Povolil nám iba tvrdý chľast a víno. Nechcel, aby sme sa stali prietokovými ohrievačmi piva.

Začali sme až po obede. Navrhoval nám nedočkavo štart hneď ráno, ale my padavky sme ho prehlasovali. Vyhrali sme, ale na revanš nás pripravil o večeru, vraj poobede už žiadne veľké jedlo. Aby som ušetril papier, opíšem vplyv alkoholu na naše mysle stenograficky. Zo začiatku ľahké úsmevy, pocit neistoty od cudzích pohľadov prichádzajúcich od vedľajších stolov, flirtovanie s čašníčkami a čašníkmi, vyhľadávanie psychologického rohu (sedenie chrbtom k stene), široké úsmevy, nekontrolovateľné tiky ľavého obočia, pravidelnejšie chodenie na toaletu, vynechávanie umývania rúk, vizuálne i hmatové skúšky penisu u mužov, autosexualita v začiatkoch vyjadrená hladením samého seba, pocit neodolateľného šarmu, prvé zbližovanie s druhým pohlavím (iba u Veroniky), väčšie sebavedomie, zápach z úst, prvé problémy s rovnováhou a prvé nechcené pády do bazéna pri nosení ďalšej rundy (Mat a potom aj Ráchel), jazyk ešte ako-tak pod kontrolou, ale intonácia už ľahko nejasná, náhle ovládanie sedemnástich jazykov, prvé prevrhnuté veci na stole, silné pocity prítulnosti (u obidvoch párov), žiadne problémy s objímaním osôb rovnakého pohlavia (hlavne ja a Mat), nápadné fixovanie na primárne pohlavné orgány, žalúdky začínajú rebelovať vylučovaním žalúdočnej kyseliny do krku, prvé sliny nechutne opúšťajúce ústnu dutinu, maximálny hlad prekonaný mojou duchaplnou prednáškou o prekrásnom stave delíria, dosiahnutie maximálnej atraktivity u druhého pohlavia a čiastočná strata pamäti.

Keď sa už naša partia dala nazvať „štyria ožratí tankisti a pes“ (Júlia sa od nudy štvornožkovala okolo nášho stola), zavelil Mat do fajčiarne šíšy. Obhájil to tým, že ďalej nám už alkohol nič nespraví a že pre nás má prekvapenie. Veronika dostala pätnásťminútovú priepustku odprevadiť Júliu na izbu, aby mohla pozerať arabské rozprávky. Malá princeznička mi nezabudla pripomenúť môj sľub, ktorý som jej dal, keď sme sa prvýkrát stretli. Že už nebudem piť a nepremením sa zasa na škaredého uja Klevera. Nikdy by som nečakal od detskej pamäti takýto výkon a vidíte, prišiel...